Pielęgnacja dłoni i stóp

 

MANICURE KLASYCZNY

Na początku zabiegu paznokciom nadawany jest kształt za pomocą papierowego lub szklanego pilniczka, następniedłonie  zanurzane są w cieplej wodzie.  W przypadku manicure klasycznego skórki odpychane są metalowym kopytkiem i usuwa się je  przy pomocą cążek. Na osuszoną i odtłuszczoną powierzchnię płytki paznokciowej nakładana jest baza odżywiająca i wzmacniająca paznokcie oraz zwiększająca przyczepność lakieru.  Po nałożeniu wybranego koloru lakieru nakładany jest utwardzacz. Zwiększa on trwałość lakieru, zabezpiecza przed odpryskiwaniem, ścieraniem i kruszeniem się. Na sam koniec nakładany jest preparat przyspieszający wysychanie uprzednio nałożonych warstw.  Po zabiegu paznokcie są wypielęgnowane, skórki natłuszczone.

 

 

MANICURE BIOLOGICZNY

Przy manicure biologicznym postępujemy , jak przy manicure klasycznym, z tym że nie stosujemy wycinania skórek.Usuwa się je za pomocą specjalnego płynu zmiękczającego i odpycha patyczkiem drewnianym lub kopytkiem plastikowym.

 

 

PEDICURE FREZARKOWY

pedicure frezarkowyPedicure frezarkowy jest to zabieg polegający na skróceniu płytki paznokcia, usunięciu  obumarłego naskórka wokół paznokcia i wału paznokcia przy pomocy frezarki. Dzięki frezarce osiągany efekt gładkich pięt, jak i całych spodów. Pedicure frezarkowy poprzedzamy naniesieniem odpowiednich preparatów zmiękczających naskórek. Stosujemy wyrównujący peeling i odpowiednio dobrany, dla potrzeb danej stopy, balsam.